Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nakręcili teledysk i dostali nagrodę z ministerstwa [WIDEO]

Facebook Twitter

Za nami 47. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy. W siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli naszego regionu.

Konkurs jest organizowany corocznie od 1972 roku. Jest jedną z form promocji działań podejmowanych do eliminowania wypadków przy pracy i ryzyka powstawania chorób zawodowych. Jego celem jest wyróżnienie prac inspirujących do podejmowania działań oraz upowszechniania opracowań i rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo i warunki pracy.

Organizatorem konkursu jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z innymi ministerstwami, urzędami kontroli, instytucjami ubezpieczeniowymi oraz partnerami społecznymi. Sekretariat konkursu jest prowadzony przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.

Minister Marlena Maląg w swoim wystąpieniu podkreśliła, że zdając sobie sprawę z tego, ile czasu spędzamy w pracy, bardzo ważne jest, aby zapewnić pracownikom bezpieczne i godne warunki pracy. Przypomniała, że z samego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na sytuacje związane z wypadkami w pracy wypłacane są środki z rzędu łącznie ponad 5 mld zł.

To duże pieniądze, ale przede wszystkim pokazują, jak ważne jest, aby zastanowić się nad tym, w jakim kierunku powinno iść stwarzanie właściwych warunków do pracy. Myślę, że wiele zostało już zrobione, za co pięknie dziękuję, ale są też przed nami inne, potężne wyzwania. I wszystkie te wyzwania będziemy jako parlamentarzyści podejmować i działać, aby miejsca pracy były bezpieczne i abyśmy stworzyli odpowiednie warunki dla Polek i Polaków

– mówiła minister Marlena Maląg.

W konkursie przyznawane były nagrody pieniężne i wyróżnienia dla autorów prac, a także wyróżnienia dla zakładów pracy. Wśród nagrodzonych są zarówno duże zakłady przemysłowe, jak i małe zakłady rzemieślnicze, a także instytuty naukowe i młodzi wynalazcy. W tegorocznej edycji rozdano łącznie 11 nagród i 15 wyróżnień w trzech kategoriach: rozwiązania techniczne i technologiczne, przedsięwzięcia organizacyjne i edukacyjne, prace naukowo-badawcze, w tym nagrodę Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w kategorii prac naukowo-badawczych za opracowanie, które może być wykorzystywane w rolnictwie.

Wyróżniono także edukacyjny teledysk muzyczny.

Zgłosiliśmy do konkursu jeden nasz film-teledysk pt. „Tango w przebudowie” – po ogłoszeniu werdyktu okazało się, że nasz film zajął drugie miejsce, pozostawiając w polu ponad setkę innych projektów

– mówi Radiu 90 Bogusław Porwoł, realizator klipu.

Projekt Głębia odkurzony po prawie 4-letniej przerwie. Wchodzimy z kolejną serią teledysków, które to pokazują nam, jak bezpiecznie należy wykonywać daną robotę. Teledyski adresowane bezpośrednio do braci górniczej. Zupełnie nowa forma i rodzaj muzyki, czy lepszy? To już wam pozostawimy do oceny.
Teledyski mówią o pracach związanych z rabunkiem obudowy, transportem materiałów oraz przebudową wyrobiska, stąd też ich tytuły – „Tango w przebudowie”, „Zabawa w rabunek” oraz „Bezpieczny zestaw”. Tekst, muzyka oraz wykonanie Dawid Klimanek. Muzyka została nagrana w studiu muzycznym DaMo Productions Damiana Płaczek. Tancerze Kuba Sączek i Karolina Szczęch.

W kategorii przedsięwzięcia organizacyjne i edukacyjne – nagroda II stopnia przypadła Grzegorzowi Ochmanowi, Marcinowi Spisak oraz Sławomirowi Bogackiemu z Polskiej Grupy Górniczej za projekt „Wirtualna rzeczywistość jako narzędzie wykorzystywane podczas szkoleń w PGG”

W kategorii prace naukowo-badawcze – nagroda I stopnia przypadła dla Leszka Sobika i Dawida Szurgacza z KWK ROW Ruch Chwałowice PGG za pracę: Zintegrowana metoda ograniczenia zagrożenia pożarami endogenicznymi w kopalniach węgla kamiennego (we współpracy z Politechniką Śląską)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj