Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Namierzeni przez rybnicką drogówkę. W samochodzie woreczek z nową substancją psychoaktywną

Facebook Twitter

Ta kontrola drogowa nie skończyła się typowo, wypisaniem mandatu. Okazało się bowiem, że zatrzymani przez rybnickich policjantów mają na swoim koncie więcej przestępstw. Do zatrzymania przez drogówkę osobowego mercedesa doszło na Boguszowickiej.

Fot. rybnik.policja.gov.pl

Mundurowi zauważyli, że samochód nie ma przedniej tablicy rejestracyjnej. Zachowanie kierującej osobówką 26-latki oraz jej dwóch pasażerów wskazywało, że mogą oni być pod wpływem środków odurzających. Kobieta w pewnym momencie wyrzuciła jakieś zawiniątko za siedzenie w samochodzie. Okazało się, że był to woreczek z białym proszkiem.

Z kolei 33-letni pasażer był agresywny i nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Rybniczanin posiadał przy sobie łącznie ponad 233 działki nowej substancji psychoaktywnej alfa PhiP.

Fot. rybnik.policja.gov.pl

Wynik badania na alkomacie wykazał, że mieszkanka Rybnika była trzeźwa, natomiast pobrano jej krew do badań na zawartość środków odurzających. 26-latka posiadała już czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, podała policjantom dane osobowe swojej siostry, podpisując policyjne protokoły sfałszowanym podpisem. Wszyscy zostali zatrzymani.

Pasażer usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających i grozi mu do 3 lat więzienia. Z kolei kobieta usłyszała zarzut podrobienia podpisu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024