Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Namówili ją na kryptowaluty. Nie zarobiła a straciła 20 tysięcy złotych

Facebook Twitter

Ponad 20 tysięcy złotych straciła 63-letnia mieszkanka Jastrzębia. Chciała zarobić na kryptowalutach i za namową rzekomego konsultanta zainstalowała program do zdalnego kierowania urządzeniem. Zaczęło się od znalezienia ogłoszenia o możliwości szybkiego zysku przy inwestycji walutowej, skończyło stratą i powiadomieniem o oszustwie.

Fot. pixabay.com

63-letna jastrzębianka powiadomiła o oszustwie na jej szkodę. Wyjaśniła, że zainteresowała się znalezionym na portalu internetowym ogłoszeniem o możliwości szybkiego zysku przy inwestycji walutowej. Gdy zadzwonił do niej rzekomy konsultant, wskazał stronę do zalogowania się, utworzenia konta w banku oraz o wpłacie 500 Euro, którą niestety kobieta dokonała. Mężczyzna dzwonił codziennie, mówiąc co robić, gdzie kontrolować osiągane zyski. Ponadto konsultant polecił jastrzębiance ściągnięcie na telefon programu do zdalnej obsługi, po zainstalowaniu którego uzyskał dostęp do pulpitu i wszystkich danych na urządzeniu kobiety. Następne transakcje na koncie kobiety odbywały się już bez jej udziału i zgody. Wypłacono 2 razy po 2000 Euro oraz 450 Euro, po czym usiłowano wyłudzić 3 kredyty w kwocie 50 tysięcy, 10 tysięcy oraz 13.331 złotych, jednakże bank zablokował te transakcje, i nie doszło do sfinalizowania umowy kredytowej.

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi przy tego typu transakcjach.

Zanim zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć we wszystkie zapewnienia osoby, która proponuje nam zyski. Nie zgadzajmy się na instalowanie na komputerze czy telefonie aplikacji dającej możliwość zdalnego kierowania urządzeniem, nawet jeśli konsultant inwestycyjny zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania. Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili. Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić Policję. W przeciwnym razie możemy stracić często oszczędności życia.

Czytaj takze:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj