Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Napad na jubilera. Wiemy co działo się w centrum Jastrzębia [WIDEO,FOTO] [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Złota oraz srebrna biżuteria wartości około 160 tysięcy złotych padła łupem złodziei, którzy napadli na jubilera w Jastrzębiu- Zdroju. W bilansie strat są także duże zniszczenia w sklepie oraz 4 uszkodzone policyjne radiowozy.

fot. Policja Jastrzębie-Zdrój

[AKTUALIZACJA GODZ. 11.05]

Pościg ulicami Jastrzębia, padł strzał ostrzegawczy. W Radiu 90 wracamy do napadu na jubilera w centrum miasta. Wczoraj (2.11) około 17.00 do sklepu weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn, w rękach mieli łom oraz przedmiot przypominający broń, z której napastnicy oddali strzał- mówi Radiu 90 Halina Semik, rzecznik prasowa policji z Jastrzębia- Zdroju:

Halina Semik: Panie były sterroryzowane przez ten odgłos strzału, leżały na ziemi, kiedy mężczyźni kradli biżuterię. Ukradli i uciekli na motocyklu. Przechodnie, którzy widzieli całą sytuację, zaalarmowali, zadzwonili na numer alarmowy. Policjanci w kilka minut byli już w okolicy, zauważyli uciekający motocykl i podjęli pościg.

Pościg trwał kilkanaście minut, mężczyźni na motocyklu jechali w stronę Pawłowic. W trakcie pościgu uszkodzone zostały 4 radiowozy. Padł też kolejny strzał podczas tej akcji:

Halina Semik: Padł strzał w sklepie jubilerskim, jednakże jak się później okazało, była to broń gazowa. Drugi ze strzałów to strzał ostrzegawczy wydany przez policjantów.

Zatrzymani mężczyźni to 40- latek z Tychów oraz 44-latek z województwa opolskiego. Są w szpitalu. Wiadomo, że ich łupem padła złota oraz srebrna biżuteria szacowanej wartości około 160 tysięcy złotych. Do tego dochodzą zniszczenia w samym sklepie. Śledczy z Komendy Policji w Jastrzębiu-Zdroju prowadzą czynności pod nadzorem miejscowej Prokuratury Rejonowej.

[PISALIŚMY WCZEŚNIEJ]

Z wiadomości Radia 90 wiecie, że do napadu doszło wczoraj (2.11) około 17.00. Do sklepu w centrum miasta weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn, mieli w ręku przedmiot przypominający brań oraz łom. Oddając strzał, sterroryzowali ekspedientki, kobiety leżały na podłodze, gdy mężczyźni łomem rozbijali sklepowe witryny. Po napadzie uciekli motocyklem, policję zaalarmowali świadkowie.

Około kilometra od miejsca zdarzenia policjanci ruchu drogowego zauważyli opisany motocykl, który jechał w stronę Pawłowic. Wtedy rozpoczął się pościg. Pasażer po uderzeniu w radiowóz spadł z motocykla, kierowca jeszcze próbował uciekać, jednak po uderzeniu w kolejny radiowóz stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. W trakcie pościgu uciekinierzy gubili swoje łupy oraz uszkodzili łącznie cztery radiowozy. Złodzieje trafili do szpitala, gdzie czekają na przesłuchanie. To 44 i 40- latek spoza Jastrzębia.

Wrócimy do tego w wiadomościach za godzinę, co mówili policja? Słuchajcie Radia 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023