Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Napad w Zebrzydowicach: Wdarli się do domu, pobili i okradli

Facebook Twitter

 Policjanci z Zebrzydowic zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy pod koniec maja napadli na 20-latka. Mężczyźni weszli o świcie do jego mieszkania, wybijając cegłówką szybę w oknie, uderzyli go i ukradli drobny sprzęt rtv, teraz policja informuje o żmudnym śledztwie i jego efektach.

Zdarzenie miało miejsce w ostatni dzień maja. Policjanci z Zebrzydowic zostali poinformowani o rozboju. Wczesnym rankiem, około godziny 5.00, młodego mieszkańca naszego powiatu obudził dźwięk wybitej szyby. Sprawcy rozbili okno cegłówką, a następnie otworzyli go i weszli do środka. Nieznani mężczyźni wdarli się do domu, uderzyli 20-latka w głowę, a następnie ukradli drobny sprzęt rtv. Patrol na miejscu ustalił szczątkowe rysopisy sprawców, a do poszkodowanego wezwał pogotowie. Mundurowi dokonali też oględzin miejsca zdarzenia zbierając i zabezpieczając niezbędny w postępowaniu materiał dowodowy.

Technik kryminalistyki oraz zespół dochodzeniowo- śledczy pracował kilka godzin na miejscu przestępstwa, skrupulatnie badając każdy ślad. Zebrany materiał oraz czynności podjęte niezwłocznie przez policjantów patrolu interwencyjnego oraz dzielnicowych, a także praca policjantów pionu kryminalnego szybko przyniosły rezultat. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali pierwszego ze sprawców. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Skoczowa.

Nadzorujący pracę mundurowych prokurator złożył wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Sąd zatwierdził wniosek stosując trzymiesięczny areszt wobec przestępcy. Pozostali napastnicy ukrywali się spodziewając się szybkiego zatrzymania. Mundurowi z Zebrzydowic w tej sprawie połączyli siły z policjantami z Skoczowa i skoncentrowali się na znalezieniu pozostałych dwóch napastników. Oględziny, zabezpieczony materiał dowodowy, przesłuchania świadków, praca operacyjna – te wszystkie, wielogodzinne czynności oraz skrupulatna praca policjantów z Zebrzydowic doprowadziły do ustalenia danych pozostałych osób odpowiedzialnych za ten rozbój. Dzięki tym ustaleniom kolejne zatrzymania w sprawie były tylko kwestią czasu. Przestępców, po ustaleniach mundurowych z Zebrzydowic, ostatecznie zatrzymali policjanci ze Skoczowa – to 23 i 21-latek z gminy Skoczów. Śledczy zabezpieczyli również skradziony sprzęt.

Cała trójka zatrzymanych usłyszała już prokuratorskie zarzuty. Sąd rozpatrując sprawę, przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował młodocianych przestępców. Za rozbój, czyli kradzież z użyciem siły, każdemu z nich grozi kara nawet 12-letniego pobytu w więzieniu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj