Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szarpanina z nożem w ręku w Wodzisławiu. Sprawca jest już w areszcie

Facebook Twitter

37- letni mężczyzna, grożąc użyciem noża, zabrał mieszkańcowi Wodzisławia Śląskiego jego portfel i telefon. To sprawa z końca listopada, kiedy to policja została powiadomiona przez mieszkańca kamienicy o ataku na sąsiada w jego własnym mieszkaniu.

28 listopada, po godzinie 17.00 wodzisławska Policja została powiadomiona przez mieszkańca kamienicy o ataku na sąsiada. Wysłani pilnie na miejsce policjanci ustalili, iż mężczyzna został zaatakowany we własnym mieszkaniu. Został raniony nożem, jednak udało mu się uciec do sąsiada, który powiadomił służby. Policjanci na miejscu ustalili wstępny przebieg zdarzenia. 57-latek wpuścił do swojego mieszkania znajomego. Mężczyzna ten zażądał zwrotu walizek, które miał zostawić na klatce schodowej w sierpniu tego roku, kiedy to właściciel mieszkania zorganizował imprezę dla znajomych, na której pojawił się również ten mężczyzna.

Pozostawione na klatce walizki stały się powodem awantury. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, właściciel mieszkania sięgnął po nóż kuchenny i kazał znajomemu opuścić mieszkanie, po chwili jednak odłożył nóż. Podczas kolejnej szarpaniny, tym razem agresor sięgnął po nóż, groził jego użyciem i zażądał od 57-latka portfel i telefon. Kiedy dał mu te rzeczy, 57-latek odepchnął agresora, wówczas został raniony nożem w lewe ramię. Ranny mężczyzna wybiegł z mieszkania i zaalarmował sąsiada, wtedy agresor uciekł. Poszkodowany mężczyzna nie pamiętał nawet imienia napastnika, jednak intensywne działania wodzisławskich śledczych doprowadziły do ustalenia jego danych osobowych i już po kilku dniach, mężczyzna został zatrzymany w Dąbrowie Górniczej. Usłyszał prokuratorski zarzut rozboju z użyciem noża, przyznał się do jego popełnienia.

Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd aresztował go na 3 miesiące. Teraz o losie 37-latka zdecyduje sąd, grozi mu kara więzienia, nie krótsza niż 3 lata.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2023