Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Napadł na sędzię, był częściowo niepoczytalny

Facebook Twitter

Jest akt oskarżenia przeciwko Adamowi K. oskarżonemu o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej sędzi Sądu Rejonowego w Rybniku. Przypomnijmy: to sprawa z lutego bieżącego roku.

39-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego pojawił się w sądzie, gdzie miało być rozpatrzone jego zażalenie na wcześniej wydane postanowienie. Jak ustalili śledczy, podczas ogłaszania wyroku Adam K. zaczął głośno komentować rozstrzygnięcie sądu, z którego nie był zadowolony. Następnie zaczął znieważać sędzię, podbiegł do stołu sędziowskiego i pięścią uderzył ją w okolice obojczyka, potem zaczął kopać pokrzywdzoną po nogach. Protokolant starał się obezwładnić napastnika i uniemożliwić mu dalszy atak. Adam K. cały czas jednak zachowywał się agresywnie i był pobudzony. Ostatecznie został obezwładniony przez pracownika ochrony sądu oraz funkcjonariusza Policji Wydziału Konwojowego.

Jak ustaliła policja, mężczyzna przychodząc do sądu, miał w kieszeni nóż kuchenny do obierania warzyw z ostrzem o długości 5 cm. Nóż został złożony do depozytu, a Adama K. pomimo to wpuszczono na teren budynku sądu. Obrażenia sędzi nie wymagały pomocy lekarzy. 39-latek był trzeźwy, ale jak ustalili biegli, działał w warunkach częściowo ograniczonej poczytalności. Jaki to będzie miało wpływ na wymiar kary? O tym zdecyduje sąd. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Pisaliśmy wcześniej:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj