Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Napady na kobiety w Żorach. Policja ma sprawcę

Facebook Twitter

27-latek, sprawca brutalnych napadów, na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

27- letni mieszkaniec Żor pierwszą ze swoich ofiar- 62-latkę- zaatakował na osiedlu Sikorskiego. Gdy szła chodnikiem, podszedł do niej z tyłu, wykręcił ręce, a potem popchnął i przewrócił. Szarpiąc się ze swoja ofiarą, wyrwał torebkę z dokumentami i pieniędzmi, po czym uciekł. Tego samego dnia mężczyzna zaatakował na ulicy Bolesława Prusa. Przebieg zdarzenia był bardzo podobny. Napastnik uderzył 57-latkę, kobieta upadła, łamiąc sobie rękę. Mężczyzna wyrwał torebkę i uciekł, pozostawiając ją bez pomocy.

Policjanci po zgłoszeniu ruszyli na poszukiwania sprawcy. Po przeanalizowaniu przebiegu obu zdarzeń i relacji pokrzywdzonych oraz na podstawie własnych spostrzeżeń, ustalili, namierzyli i zatrzymali 27-letniego mieszkańca Żor. Mężczyzna po dwóch dobach spędzonych w policyjnym areszcie, stanął przed sądem.

Na wniosek śledczych został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za rozbój na dwóch kobietach grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj