Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Napaść seksualna na górnika? Sprawa trafia do prokuratury

Facebook Twitter

Napaść seksualna dwóch górników na trzeciego pod ziemią? Miało do niej dojść w kopalni Chwałowice w Rybniku. Kopalnia wyciąga konsekwencje i o sprawie informuje prokuraturę.

Według informacji jakie udało nam się ustalić, ofiarą jest górnik, który miał zostać napadnięty pod ziemią w przodku przez dwóch innych pracowników. Jeden z nich miał go przytrzymywać, drugi w tym czasie miał dopuścić się napaści seksualnej.

Po zdarzeniu poszkodowany powiadomił służby BHP. Sprawa trafiła do komisji antymobbingowej, która w kopalni ma przeciwdziałać mobbingowi i dyskryminacji w zatrudnieniu.

Komisja po wysłuchaniu osób biorących udział w incydencie zdecydowała, że jeden z napastników zostanie przeniesiony do pracy w innym ruchu kopalni, na obecnym etapie nie będzie zwolnień dyscyplinarnych, ale o incydencie powiadomiona zostanie prokuratura

– powiedział Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej.

Co wydarzyło się kilkaset metrów pod ziemią ustali rybnicka prokuratura. Krok kopalni bez wątpienia pokazują, że robi to, by nikt nie zarzucił w przyszłości, że coś zostało zatuszowane.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj