Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Napięta sytuacja w Polskiej Grupie Górniczej

Facebook Twitter

Zakończyło się dzisiejsze (23.04.) spotkanie w Katowicach, sytuacja w PGG jest coraz bardziej napięta.

Związkowcy zgadzają się na ewentualne porozumienie w sprawie pakietu osłonowego i porozumienia antykryzysowego, jakie ma zostać podpisane w spółce. Jednak stawiają warunek, oczekują przedstawienia kompleksowego programu naprawczego. Jak mówią związkowcy, chcą mieć pewność, że wyrzeczenia górników- chodzi przede wszystkim o obniżkę płac- przyniosą oczekiwany skutek, miejsca pracy w górnictwie zostaną utrzymane i branża będzie dalej funkcjonować.

Związkowcy powołują się na informacje przekazane na spotkaniu z wicepremierem i ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem, że do końca maja rząd przedstawi swój plan funkcjonowania górnictwa. Centrale związkowe PGG program naprawczy chcą poznać do 4 maja.

Przypomnijmy: W związku z epidemią i kryzysem w gospodarce, w Polskiej Grupie Górniczej trwają prace nad przyjęciem pakietu osłonowego. Zarząd zaproponował ograniczenie czasu pracy z 5 do 4 dni wydobywczych oraz cięcia wynagrodzeń. Związki odrzuciły te propozycje i przedstawiły swoją: wprowadzenie przez jeden dzień w tygodniu tzw. przestoju ekonomicznego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 maja 2022