Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Napisz list, zmień życie. Maraton Pisania Listów w Jastrzębiu

Facebook Twitter

Kolejna szkoła w regionie przystępuje do pisania listów w obronie praw człowieka. Tym razem w piątek (6.12.) Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na Maraton Pisania Listów Amnesty International.

fot. Ł.Parylak/ jastrzebie.pl

Powstaną odręczne listy w obronie konkretnych osób, których prawa zostały złamane. To piszący zdecyduje, kogo chce bronić spośród dziesięciu tegorocznych bohaterów z Kanady, Meksyku, Białorusi, Grecji, Filipin, Chin, Egiptu, Iranu, Nigerii czy Sudanu, którzy walczą m.in. o prawo do godnego życia, o prawo do obrony, o prawo do życia w środowisku niezatrutym rtęcią, o prawo pomocy innym, o sprawiedliwe wyroki, są przypadkowymi ofiarami nadużyć policji.

Listy, które powstaną będą miały ogromne znaczenie, ponieważ mogą zmienić sytuację wielu niesprawiedliwie potraktowanych osób. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której solidaryzujemy się w walce o prawa człowieka na całym świecie i możemy realnie wpłynąć na poprawę sytuacji ludzi, których prawa człowieka zostały złamane. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się kogoś uratować. Iskra odwagi jest w każdym z nas. Napisz list, zmień życie

– zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia.

Zespół Szkół nr 5 przy ul. Staszica 10, 6 grudnia w godzinach od 14.00 do 22.00.

Na formularz kontaktu DAJ ZNAĆ dostaliśmy informacje o maratonie oraz obrazy, jakie zostały stworzone specjalnie na tegoroczny maraton. Zobacz:

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj