Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Naprawa toru na trasie Rybnik-Czerwionka. Do kiedy potrwają utrudnienia?

Facebook Twitter

Trwa naprawa toru na szlaku kolejowym Czerwionka – Leszczyny. Utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać nawet do końca lipca. W piątek (16.07.) zakończyły się prace po wykolejeniu dwóch wagonów pociągu relacji Bohumin – Warszawa Wschodnia. Wstępnie oszacowano, że do wznowienia ruchu ze stacji Rybnik w kierunku Katowic konieczna jest naprawa około kilometra toru i jednego rozjazdu.

fot. www.czerwionka-leszczyny.pl/Hanna Piórecka-Nowak, Katarzyna Mazur

Obecnie wykonywane są pomiary geodezyjne i badania geotechniczne w celu określenia wzmocnienia podtorza. Przygotowywany jest teren do jego odbudowy. Wcześniej konieczne było osuszenie terenu po intensywnych opadach deszczu.

Na miejsce robót zwożone są niezbędne materiały. Do czasu wznowienia ruchu pociągów obowiązują zmiany w komunikacji i wprowadzenie zastępczej komunikację autobusową na odcinku Czerwionka – Leszczyny. Pociągi PKP Intercity kierowane są na inną trasę.

W piątek (16.07.) po godz. 4.00 rano na trasie Wiedeń-Warszawa dwa ostatnie wagony wypadły z torów, koła znalazły się 10 centymetrów od torowiska.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną piątkowego zdarzenia na odcinku Leszczyny – Czerwionka, był podmyty po bardzo obfitych nocnych deszczach fragment toru. Komisja wyjaśni dokładne przyczyny zdarzenia.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj