Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Narko- krzyżówka w Zakładzie Karnym w Raciborzu

Facebook Twitter

Kartki gazety z krzyżówkami nasączone podejrzaną substancją. Takie narko-krzyżówki znaleziono w paczce do więźnia w Zakładzie Karnym w Raciborzu. Odkryto je podczas rutynowej kontroli, a podejrzenia ochrony potwierdził wynik narko-testu.

mat.prasowe/ ZK Racibórz

Krzyżówka wraz z danymi nadawcy paczki trafiła na policję, a w Zakładzie Karnym w Raciborzu wszczęto czynności wyjaśniające.

Funkcjonariusze Służby Więziennej są stale szkoleni w zakresie prowadzenia czynności profilaktycznych oraz zapobiegania przedostawaniu się na teren więzienia substancji niedozwolonych oraz ich identyfikacji. Ponadto, aby jeszcze skuteczniej wykonywać swoje obowiązki podczas przeprowadzania kontroli korzystają z różnego rodzaju urządzeń technicznych oraz bardzo czułych testów.

To kolejny dowód na to, że funkcjonariusze raciborskiego Zakładu Karnego wykonują swoje obowiązki z najwyższą starannością i dbają o bezpieczeństwo

– mówi dyrektor ZK Racibórz, por. Maciej Konior.

mat.prasowe/ ZK Racibórz

Narkotyki przemycane są w różny sposób za kraty, na początku lipca funkcjonariusze Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Cieszynie w butach w paczce odzieżowej, która miał trafił do więźnia, ujawnili przedmioty 7 szczelnie zapakowanych woreczków ze środkiem odurzającym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj