Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Narkotyki na celowniku cieszyńskich mundurowych

Facebook Twitter

Tylko wciągu ostatnich 2 dni zatrzymali osoby, które łącznie posiadały ponad 100 gramów marihuany. Przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat.

fot cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Za wniesienie z terytorium innego państwa kara sięga 5 lat więzienia. Z kolei posiadanie znacznej ilości narkotyków to już kara pozbawienia wolności do 8 lat. Policjanci w środę (29.05.) zatrzymali ponad 80 gramów narkotyków. Pierwszy wpadł 30-latek z Piekar Śląskich, który wniósł z terytorium Republiki Czeskiej do Polski ponad 75 gramów marihuany. Zatrzymany w Cieszynie mężczyzna już wcześniej był karany za inne przestępstwa.

Kolejny z zatrzymanych to 28-letni mieszkaniec Zabrza, który był kontrolowany na Benedyktyńskiej miał ze sobą 5 gramów środków odurzających. Z kolei wczoraj funkcjonariusze cieszyńskiej komendy zatrzymali na ul. Dojazdowej zatrzymali do kontroli samochód, w którym znajdował się 19-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnych celach. Zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Każdy z nich odpowie za przemyt i posiadanie narkotyków – to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj