Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Narkotyki w Żorach, nielegalne papierosy w Wodzisławiu Śląskim

Żorscy policjanci zatrzymali mężczyznę, u którego znaleziono narkotyki.

narkotyki w żorach
fot. Policja Żory

Szacowany czas czytania: 01:02

Narkotyki w Żorach, kontrabanda w Wodzisławiu

48-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Mundurowi zwrócili uwagę na audi, którego kierowca, widząc radiowóz, przyspieszył i zaczął się nerwowo zachowywać. W samochodzie czuć było intensywny zapach środków odurzających. Policjanci znaleźli dwa woreczki strunowe — jeden z białym proszkiem, drugi z suszem. W sumie 150 gramów zabronionych substancji psychoaktywnych i odurzających. Na wniosek prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

fot. Policja Wodzisław Śląski

17680 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli wodzisławscy policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Gospodarczej.
Jak informują mundurowi w wyniku czynności operacyjno-rozpoznawczych nielegalny tytoń został odkryty u 75-letniego mieszkańca Rybnika w jego miejscu zamieszkania oraz na terenie Rydułtów. Papierosy zostały zabezpieczone. Teraz trwa ustalanie skąd pochodziły i gdzie miały trafiać.

Nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi bez znaków akcyzowych jest przestępstwem, za które kodeks karny skarbowy przewiduje karę grzywny lub pozbawienia wolności.

Czytaj także:

REKLAMA