Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Narodowe Czytanie w Cieszynie

Facebook Twitter

W sobotę (8.09) w godz. od 10.00 do 13.00 Biblioteka Miejska w Cieszynie po raz kolejny będzie organizatorem ulicznego happeningu czytelniczego przed siedzibą instytucji w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku czytanie będzie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

W programie happeningu zaplanowano m.in: głośne czytanie wybranych fragmentów „Przedwiośnia” (każdy uczestnik, który przeczyta głośno fragment lektury otrzyma nagrodę), dwie prelekcje tematyczne: „Niepodległa na Głębokiej” – Mariusza Makowskiego i „Mundury Niepodległości w Cieszynie” – Krzysztofa Neściora.

Czytelniczy happening wzbogacą imprezy towarzyszące: bezpłatne warsztaty graficzne pt. „Biało-czerwone marzenia” w Muzeum Drukarstwa w Cieszynie, wystawa „Na skrzyżowaniu dziejów i kultur” w Muzeum Śląska Cieszyńskiego, wystawa „Ubierz się w książkę w barwach biało-czerwonych” w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie, warsztaty plastyczne dla dzieci i kiermasz używanej książki dziecięcej.

Akcja Narodowe Czytanie ma na celu zachęcenie mieszkańców polskich miast do gromadzenia się w miejscach publicznych w celu głośnego czytania tekstów znanych i cenionych polskich poetów i pisarzy, których twórczość kształtuje nasze poczucie tożsamości narodowej.

W tym roku program Narodowego Czytania w Cieszynie wzbogacony zostanie o koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Wyższobramskiego Chóru Kameralnego, który odbędzie się w tym samym dniu (8.09) o godz. 16.00 na dziedzińcu Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2020