Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Narodowe Czytanie w Cieszynie już 3 września. Będą „Ballady i romanse”

Facebook Twitter

Biblioteka Miejska w Cieszynie po raz kolejny będzie organizatorem kulturalnego przedsięwzięcia pod nazwą Narodowe Czytanie w Cieszynie, przeprowadzonego w ramach ogólnopolskiej akcji, której patronuje Prezydent RP.

mat. prasowe

Lekturą będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza

Uroczyste otwarcie wydarzenia odbędzie się 3 września o godzinie 10.00, w namiocie przed siedzibą Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, przy ulicy Głębokiej 15. W programie przedsięwzięcia, znajdą się się, m. in.: inscenizacje ballad w wykonaniu aktorów Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie, występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych, mały kiermasz ludowych smaków, zaś oprawę muzyczną wydarzenia stanowić będzie koncert poezji śpiewanej zespołu Lunatyp. Motywem przewodnim Narodowego Czytania w Cieszynie będzie oczywiście wspólna, głośna lektura cyklu „Ballady i romanse” z pierwszego tomu Poezyj. Akcja czytelnicza zaakcentuje tym samym dwusetną rocznicę wydania tegoż znamiennego, bo symbolicznie otwierającego romantyzm, tomu poetyckiego.

mat. prasowe

Również 3 września, o godzinie 14.00 organizatorzy zapraszają mieszkańców do siedziby Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (sala konferencyjna, II p.) na rodzinne warsztaty rękodzielnicze pt. „Odczarujmy lilije”, które poprowadzi pracownia rękodzielnicza „Robótkownia”. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona! Bezpłatne wejściówki na warsztaty będzie można odebrać przed imprezą w Oddziale dla dzieci Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (parter).

Na aktywnych uczestników bibliotecznego wydarzenia czekać będą atrakcyjne nagrody i upominki. Narodowe Czytanie w Cieszynie odbędzie się w ramach projektu Lirycznie i romantycznie w Cieszynie dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj