Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Narodowe Czytanie w Cieszynie

Facebook Twitter

"Trylogia" Henryka Sienkiewicza zabrzmi w Cieszynie. W sobotę (06.09.) przed tamtejsza biblioteką zorganizowany zostanie happening w ramach Narodowego Czytania.

Od 11.00-13.00 Biblioteka Miejska w Cieszynie po raz kolejny będzie organizatorem ulicznego happeningu czytelniczego przed siedzibą instytucji w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W tym roku Prezydent RP zaprasza wszystkich do lektury „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

W programie happeningu przewidziano:

  • konkurs głośnego czytania wybranych fragmentów „Trylogii” (każdy, kto głośno przeczyta lub wyrecytuje dowolny fragment tekstu otrzyma atrakcyjną nagrodę!)
  • inscenizacje w wykonaniu aktorów Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie i Stowarzyszenia Twórców Sztuki „Passjonizm” z Sosnowca
  • warsztaty plastyczne i zabawy plebejskie o charakterze średniowiecznym dla dorosłych i dzieci nawiązujące do dzieł H. Sienkiewicza.

Czytelniczy happening wzbogacą imprezy towarzyszące: kiermasz książek oraz wystawy i ekspozycje tematyczne w witrynach biblioteki oraz sąsiednich sklepów księgarskich.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj