Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Narodowe Czytanie w Rybniku

Facebook Twitter

Rybnik czyta "Przedwiośnie" w oryginale. Już po raz kolejny biblioteka miejska włącza się w Narodowe Czytanie. Powieść Stefana Żeromskiego czytać będą aktorzy Teatru Śląskiego: Grażyna Bułka i Robert Talarczyk, władze miasta, czy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Fot. Pexels \ pixabay.com

Rozmawialiśmy ze Stanisławą Adamek dyrektorką Powiatowej i Miejskiej Biblioteka Publicznej w Rybniku:

Głównym naszym gościem będzie para aktorska, aktorzy Teatru Śląskiego: Pan Robert Talarczyk i Pani Grażyna Bułka. Pretekstem do naszego spotkania będzie planowana premiera „Dracha”, którą w październiku na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej będziemy mieli przyjemność zobaczyć, i to będzie taka klamra, która łączy i nasze plany październikowe z tym wydarzeniem wrześniowym z Narodowym Czytaniem.

Warto zabrać ze sobą „Przedwiośnie” bo jak zwykle będzie można otrzymać wyjątkową pieczątkę:

Prezydent Andrzej Duda przesłał specjalną pieczęć związana z tegoroczną edycją Narodowego Czytania. To jest literatura, która na pewno jest w tym roku – roku odzyskania niepodległości – bardzo istotna. Ona wpisuje się w to stulecie. Literatura jest na tyle współczesna, na tyle świeża, że pięknie oddaje polszczyzną te problemy. Nie zdezaktualizowała się i to jest moim zdaniem dobry wybór -dodaje Stanisława Adamek dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteka Publicznej w Rybniku.

Narodowe Czytanie Przedwiośnia rozpocznie się w najbliższą sobotę (08.09.) o godzinie 11:00 na rynku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 czerwca 2020