Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Narodowe Czytanie w Rybniku

Facebook Twitter

W sobotę (7.09.) zapraszamy do udziału w Narodowym Czytaniu na rybnickim rynku. Od 11.00 do 13.00 będzie można posłuchać wierszy, bajek, dramatów i pamiętników Aleksandra Fredry. W Narodowym Czytaniu wezmą udział znani i lubiani rybniczanie: samorządowcy, parlamentarzyści, ludzie kultury, dziennikarze.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano bajki i atrakcje.

Fragmenty utworów Aleksandra Fredry będą wyświetlane na kilkunastu ekranach zlokalizowanych w atrakcyjnych miejscach miasta. Bibliotekarze i wolontariusze z filii nr 4 (Paruszowiec-Piaski) zorganizują czytanie dla podopiecznych Miejskiego Domu Pomocy Społecznej.

Także na antenie Radia 90 będzie można w tym dniu usłyszeć bajki i fragmenty dzieł Aleksandra Fredry.

Narodowemu Czytaniu będzie towarzyszyć wymiana książek, które można za darmo zabrać do domu. Dlatego warto przynieść książki  i audiobooki na wymianę.

Wspólnie spotkajmy się z autorem, który w dowcipny sposób potrafił uchwycić i opisać nasz narodowy charakter! Ponadczasowy humor i bogactwo języka łączą tradycję z przeszłością i zbliżają pokolenia. Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja zainicjowana w ubiegłym roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Jej celem jest propagowanie rodzimej literatury i wzmacnianie wspólnoty narodowej.

Akcję na rybnickim rynku zaplanowano między 11.00 a 13.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2020