Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych: spotkanie z Piotrem Lipińskim w bibliotece

Facebook Twitter

O zagadkowej śmierci legendy Szarych Szeregów – Jana Rodowicza „Anody”, dobrowolnym wejściu do Auschwitz Witolda Pileckiego i innych żołnierzach antykomunistycznego podziemia opowie w raciborskiej bibliotece pisarz i dziennikarz Piotr Lipiński. Spotkanie zaplanowano na 2 marca w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Piotr Lipiński – za sprawą reportażu „Mięso, a w środku rzeźnik” znalazł się wśród stu najlepszych polskich reporterów XX wieku. Przez niemal dwadzieścia lat związany z „Gazetą Wyborczą”. Specjalizuje się w historii polskiego komunizmu. Publikował w pismach „Polityka”, „Po prostu”, „Newsweek”, „Press”, „Kontynenty”, „Na Przełaj”. „Radar”. Autor książek „Anoda. Kamień na szańcu”, „Cyrankiewicz. Wieczny premier”, „Bierut. Kiedy partia była bogiem”, „Gomułka. Władzy nie oddamy”, „Niepowtarzalny urok likwidacji”, „Absurdy PRL-u”. Kilkakrotnie wyróżniany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i nominowany do Grand Press. Laureat nagrody Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za dokument „Co się stało z polskim Billem Gatesem”.


Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 2 marca o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – polskiego święta państwowego obchodzonego corocznie 1 marca, poświęconego upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2020