Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Narodowy Spis Powszechny 2021: Weź udział w loterii i wygraj samochód

Facebook Twitter

Wczoraj (01.04.) rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Jest przeprowadzany raz na 10 lat od 1921 roku. Zebrane dane służą do opracowywania wielu strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin. Po ukończeniu i wprowadzeniu wszystkich danych jest możliwość wzięcia udziału w loterii. Główną wygraną jest samochód osobowy.

Fot. pixabay.com

W tym roku spis ma odbywać się głównie przez internet. Ta forma jest obowiązkowa i pożądana z uwagi na sytuację epidemiologiczną. Trzeba wejść na stronę internetową Głównego Urzędu Statystycznego, zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.

Po ukończeniu tej części spisu otrzymujemy informację o możliwości wzięcia udziału w loterii. Należy zachować wiadomość z 10 – znakowym Kodem Potwierdzającym Dokonanie Samospisu, jaki otrzymaliśmy po wypełnieniu formularza spisowego. Przyjmowanie zgłoszeń do loterii rusza 22.04.2021r.

Całkowita wartość puli nagród przeznaczonych przez organizatora na wygrane wynosi ponad 2 miliony złotych. Przewidziano blisko 1,5 tysiąca nagród, wśród nich do wylosowania są samochody osobowe. Łącznie jest ich 16, po jednym na każde województwo. To toyoty yaris wraz z opłaconym pełnym ubezpieczeniem i dodatkową kwotą pieniężną przeznaczoną na poczet podatku.

Do wygrania są także kwoty pieniężne w wysokości 1 000 (nagroda I stopnia) i 500 zł (nagroda II stopnia). Losowane będą w 6 etapach i są podzielone na każde województwo. Na każdy etap przypada w danym województwie 5 sztuk nagród I stopnia i 10 sztuk nagród II stopnia.

Pełny regulamin loterii: TUTAJ.

Udział w narodowym spisie powszechnym jest obowiązkowy. Czas na wypełnienie formularza jest do 30 czerwca, mamy więc na to 3 miesiące, ale lepiej nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu, może wziąć udział w spisie w każdym urzędzie statystycznym, urzędzie wojewódzkim, urzędzie miasta lub gminy. Przygotowano tam specjalne miejsca spisowe. Można też zadzwonić na infolinię spisową.

Infolinia spisowa: 22 279 99 99

Jeśli nie spiszecie się samodzielnie, skontaktuje się z wami rachmistrz, któremu nie można odmówić udzielenia informacji.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021