Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nasi lekkoatleci w reprezentacji na Halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie

Facebook Twitter

Nasi lekkoatleci powalczą o medale na Halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie. W 25-osobowej reprezentacji na czempionat znalazło się czworo sportowców z regionu.

fot. facebook.com/swobodaewa

Żorzanka Ewa Swoboda, najszybsza w tym roku na świecie na dystansie 60 metrów z rekordem Polski 6,99 sekundy, która jest główną kandydatką do złota.

W stolicy Serbii o złoto powalczy także na dystansie 400 metrów indywidualnie i w sztafecie raciborzanka Justyna Święty-Ersetic, która ostatnio przebiegła ten dystans w czasie 51 sekund i 4 setne także poprawiając swój rekord Polski.

W pchnięciu kulą nasz kraj będzie reprezentował utytułowany kulomiot z Kiczyc pod Skoczowem, Michał Haratyk a w składzie męskiej sztafety 4×400 metrów znalazł się utalentowany Patryk Grzegorzewicz z MKS-u SMS Victorii Racibórz. Mistrzostwa w Belgradzie odbędą się w dniach 18-20 marca.

Pełny skład reprezentacji Polski:

Lp. Imię i nazwisko Konkurencja Klub SB PB

  1. Pia Skrzyszowska bieg na 60 metrów KS AZS AWF Warszawa 7.12 7.12
  2. Ewa Swoboda bieg na 60 metrów AZS-AWF Katowice 6.99 6.99
  3. Natalia Kaczmarek bieg na 400 metrów, sztafeta 4 x 400 metrów KS AZS AWF Wrocław 51.15 51.15
  4. Anna Kiełbasińska bieg na 400 metrów, sztafeta 4 x 400 metrów SKLA Sopot 51.10 51.10
  5. Justyna Święty-Ersetic bieg na 400 metrów, sztafeta 4 x 400 metrów AZS-AWF Katowice 51.04 51.04
  6. Angelika Cichocka bieg na 800 metrów SKLA Sopot 2:00.53 2:00.37
  7. Klaudia Wojtunik bieg na 60 metrów przez płotki AZS Łódź 8.07 8.07
  8. Adrianna Sułek pięciobój AZS UMCS Lubin 4756 pkt. 4756 pkt.
  9. Iga Baumgart-Witan sztafeta 4 x 400 metrów BKS Bydgoszcz
  10. Kinga Gacka sztafeta 4 x 400 metrów BKS Bydgoszcz
  11. Aleksandra Gaworska sztafeta 4 x 400 metrów AZS AWF Kraków
  12. Adrian Brzeziński bieg na 60 metrów MKL Toruń 6.57 6.57
  13. Przemysław Słowikowski bieg na 60 metrów MKL Szczecin 6.61 6.61
  14. Kajetan Duszyński bieg na 400 metrów, sztafeta 4 x 400 metrów AZS Łódź 46.71 46.71
  15. Adam Kszczot bieg na 800 metrów RKS Łódź 1:46.29 1:44.57
  16. Michał Rozmys bieg na 1500 metrów UKS Barnim Goleniów 3:38.82 3:36.10
  17. Damian Czykier bieg na 60 metrów przez płotki KS Podlasie Białystok 7.48 7.48
  18. Jakub Szymański bieg na 60 metrów przez płotki SKLA Sopot 7.60 7.60
  19. Konrad Bukowiecki pchnięcie kulą AZS UWM Olsztyn 21.91 22.00i
  20. Michał Haratyk pchnięcie kulą KS Sprint Bielsko-Biała 21.07 21.83i
  21. Patryk Grzegorzewicz sztafeta 4 x 400 metrów MKS-SMS Victoria Racibórz
  22. Maksymilian Klepacki sztafeta 4 x 400 metrów KS Podlasie Białystok
  23. Jacek Majewski sztafeta 4 x 400 metrów AZS AWF Katowice
  24. Mateusz Rzeźniczak sztafeta 4 x 400 metrów RKS Łódź
  25. Tymoteusz Zimny sztafeta 4 x 400 metrów OŚ AZS Poznań

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022