Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nasi w kadrze na Mistrzostwa Świata w Doha

Facebook Twitter

Troje lekkoatletów z regionu znalazło się w kadrze Polski na Mistrzostwa Świata w Doha. Impreza w stolicy Kataru zaczyna się w przyszły piątek (27.09.). Kto będzie nas reprezentował?

Indywidualnie i w biegu sztafetowym pobiegnie raciborzanka Justyna Święty- Ersetic. Podwójna złota medalistka z zeszłorocznego czempionatu Europy w Berlinie zapowiadała, że Mistrzostwa Świata to jej tegoroczna impreza docelowa i szlifuje formę właśnie na ten start. Czy ma szansę w biegu na 400 i sztafecie 4×400 metrów? W tym pierwszym o medal będzie ciężko, ale w drugim wraz z koleżankami może powalczyć o podium.

Do Kataru pojedzie także kulomiot spod Cieszyna Michał Haratyk. Jego tegoroczny rekord Polski 22 metry i 32 centymetry musi budzić respekt, pytanie czy będzie w stanie pchnąć kulę tak daleko w zawodach mistrzowskich? Jeżeli to się uda medal powinien być murowany.

www.facebook.com/HaratykMichal

Trzecia nasza lekkoatletka w Doha to sprinterka Ewa Swoboda. Żorzanka poprawiła w tym sezonie swój rekord życiowy, który wynosi teraz 11 sekund i 7 tysięcznych. Taki rezultat mógłby dać szansę na udział w finale, ale by zdobyć medal trzeba będzie zapewne biegać w czasie poniżej 11 sekund. Czy Swobodę stać już teraz na taki wynik? Przekonamy się w najbliższych dniach.

pl.facebook.com/swobodaewa

Dodajmy, że nasza kadra liczy 44 lekkoatletów. Polski Związek Lekkoatletyki liczy, że mogą zdobyć dla naszego kraju 6 medali.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022