Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nastolatek zniszczył mural w Jastrzębiu. Za szkody odpowiedzą rodzice

Facebook Twitter

Wandale nie mogą czuć się bezkarni. Przekonał się o tym nastolatek, którego zatrzymano w Jastrzębiu-Zdroju po tym jak zniszczył mural. Za szkody odpowiedzą rodzice.

fot..jastrzebie.pl

Wczoraj (7.06.) w godzinach popołudniowych, operator monitoringu miejskiego zauważył dewastację muralu zdobiącego scenę w Jarze Południowym. Osoba widoczna w kadrze malował po nim czarnym sprayem. Ma miejsce wysłano patrol straży miejskiej, gdzie zatrzymano wandala. Jak się okazało była to osoba niepełnoletnia. Trwa szacowanie strat a ewentualnymi kosztami za wyrządzoną szkodę zostaną obciążeni jego opiekunowie.

Dosłownie kilka godzin wcześniej mural był oczyszczony z kredy, którą „przyozdobiony” został w miniony weekend. Tożsamość sprawców również została ustalona przez patrol Straży Miejskiej. Także w tamtym przypadku były to osoby niepełnoletnie.

Mural został namalowany jako podziękowanie wszystkim górnikom za ich codzienną pracę. Zaprojektowała go Dominika Płaszewska – 25-letnia graficzka z Raciborza, absolwentka grafiki reklamowej i edytorskiej w Krakowie. Jej pracę wyróżniono w ogłoszonym przez nasze miasto konkursie z okazji 40-lecia Porozumienia Jastrzębskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj