Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

„Nasza Azja”- czyli wystawa akwarelistów w Rybniku

Facebook Twitter

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza na wystawę akwarelistów pt. „Nasza Azja”. Wystawę akwareli można oglądać do 31 października w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Szafranka 7 w godzinach otwarcia biblioteki. Autorzy: Tawee Kesa-Ngam, Nangs Artyard, Aneta Gajos.

Tawee Kesa-Ngam –  jest założycielem i prezesem grupy artystów Hua Hin oraz dyrektorem Baan Sillapin Artists Village. Jest on bardzo znanym artystą w Tajlandii, a jego duże akwarele są rzadko dostępne z powodu dużego popytu.

Wioska Artystów – założona w 1998 roku przez malarza akwareli Tawee Kesa Ngam. Jest domem i miejscem pracy ponad 19 rzeźbiarzy, malarzy i artystów z różnych dziedzin sztuki z całego regionu kraju Golden Pagoda w Tajlandii. Znajduje się w pobliżu wzgórza na zachód od Hua Hin. Ma powierzchnię 1,6 hektara. Tawee Kesa Ngam i jego żona chcieli stworzyć przestrzeń, w której każdy byłby prawdziwym artystą. Jednym z nich jest także Nangs Artyard.

Zawsze chcieliśmy stworzyć miejsce dla artystów w Tajlandii. Kreatywność jest nieograniczona, możesz cieszyć się wyrażaniem swoich myśli i pomysłów poprzez spersonalizowane obrazy i dzieła sztuki – powiedział Tawee Kesa Ngam. Niektórzy artyści przenieśli się i zamieszkali tam na stałe, aby skupić się na sztuce.

Aneta Gajos – członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Akwareli (IWS) od 2017 r. Od 2019 r. zastępca lidera IWS Poland. Jej obrazy są doceniane przez wielu i wystawiane za granicą np. Słowenia, Węgry, Myanmar, Bułgaria, Rumunia. Motywem przewodnim jej obrazów są motywy botaniczne i krajobrazy. Inspiracją do jej prac jest zawsze bezpośredni kontakt z naturą.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj