Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Nasze miejsce w kosmosie” w prezencie od raciborskiej biblioteki

Facebook Twitter

Raciborska biblioteka oraz platforma Ibuk Libra proponują swoim czytelnikom darmowy dostęp do książki elektronicznej „Nasze miejsce w kosmosie” Hélène Courtois. Ten i pozostałe e-booki można wypożyczyć za darmo, bez wychodzenia z domu!

fot. pixabay.com

„Nasze miejsce w kosmosie”

Nasza galaktyka i jej sąsiedzi mkną przez wszechświat w zdumiewającym tempie kilkuset kilometrów na sekundę. Fakt ten jest znany od początku lat 60. ubiegłego wieku. W tym czasie astrofizycy nie byli jeszcze w stanie w pełni wyjaśnić przyczyn tego zjawiska. W latach 90., amerykańscy naukowcy wskazali, że ruch ten może być związany z oddziaływaniem ogromnej masy tzw. Wielkiego Atraktora. Poszukując Wielkiego Atraktora, zespół badawczy, do którego należała Hélène Courtois, odkryli supergromadę galaktyk, do których należy nasza Droga Mleczna. Nazwali ją Laniakea (z hawajskiego „niezmierne niebiosa”). Ta książka ma na celu podzielenie się historią tego ogromnego odkrycia. Autorka w jasny i prosty sposób dokonuje przeglądu Wszechświata i rządzących nim praw fizyki.

Książka dostępna jako prezent do 30 kwietnia 2021 roku. Aby wypożyczyć książkę i inne pozycje, konieczny jest jedynie dostęp do Internetu oraz indywidualny kod PIN, który można otrzymać w oddziałach i filiach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj