Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Nasze szlaki rowerowe wśród najlepszych na Śląsku

Facebook Twitter

Rowerzyści wybrali najlepsze szlaki rowerowe w naszym województwie. Wśród 6 rekomendowanych przez portal roweremposlasku.pl znalazły się także dwa z naszego regionu.

Fot. O12 \ pixabay.com

Te szlaki to Wiślana Trasa Rowerowa oraz Żelazny Szlak Rowerowy. Pierwszy z nich liczy 79 kilometrów i zaczyna się przy dworcu PKP w Wiśle a kończy w Dankowicach na granicy z województwem małopolskim. Co ciekawe szlak jest częścią projektu, który ma połączyć góry z morzem. Wiślana Trasa Rowerowa wiedzie wzdłuż rzeki Wisła i mimo, że przebiega przez Beskidy jest bardzo płaska i łatwa do przejechania nawet dla dzieci. Jest tam mnóstwo miejsc, gdzie można zatrzymać się, usiąść na ławce i podziwiać Beskid Śląski.

Żelazny Szlak Rowerowy wiedzie natomiast przez tereny polskie i czeskie i co wyjątkowe poprowadzi w dużej mierze po zamkniętych i niewykorzystanych liniach kolejowych. Przebiega przez gminy: Godów, Jastrzębie-Zdrój, Zebrzydowice, a także czeską Karvinę i Pietrovice. Szlak ma charakter dydaktyczny stoją przy nim tablice informacyjne z których turyści mogą dowiedzieć się jak kolej trafiła na tereny poszczególnych samorządów oraz jaki wpływ miała na życie ich mieszkańców.

Najlepsze szlaki rowerowe w śląskim:

  1. Wiślana Trasa Rowerowa
  2. Szlak Orlich Gniazd
  3. Czerwony Szlak Rowerowy nr 1
  4. Leśno Rajza
  5. Żelazny Szlak Rowerowy
  6. Liswarciański Szlak Rowerowy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj