Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Natalia Szroeder ze swoim najnowszym projektem muzycznym wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

Wodzisław Śląski jako jedno z 10 miast w Polsce znalazł się na trasie koncertowej Natalii Szroeder. Wokalistka zaśpiewa na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury w niedzielę (16.10). To trasa promująca ostatni album "Pogłos".

Premiera płyty miała miejsce przed rokiem.

Natalia Szroeder: Ja myślę, że to jest idealny czas na to, żeby teraz wyruszyć w tę trasę. Ja bardzo dużo spędziłam czasu plenerowo z niektórymi z tych utworów. One się przepięknie już ograły, ładnie usiadły scenicznie. To jest idealny moment na to, żeby w takim kompletnym sensie ją skonsumować klubowo, na co ja bardzo czekałam, nie ukrywam. Wodzisław Jest tak naprawdę na początku naszej trasy. My będziemy u was bardziej premierowo grać niektóre utwory, bo na trasie plenerowej nie każdy utwór znalazł się na naszej setliście.

Natalia Szroeder nie ukrywa, że przy tworzeniu tej drugiej płyty było inaczej niż przy debiutanckim krążku. Była większa swoboda, większa wolność.

Natalia Szroeder: Oprócz tego, że te płyty dzieli 5 lat, przez tych 5 lat w moim życiu się wydarzyło, mam wrażenie wszystko. Z jednej strony ten czas mi szybko zleciał, a z drugiej mam wrażenie, jakby to było 100 lat temu, bo tyle się działo. „Pogłos” jest już w zupełnie inny sposób pisanym albumem. To jest spójna opowieść, nad którą ja pracowałam świadomie od początku do końca. To nie jest podsumowanie jakiejś historii, która działa się singlowo, wydawniczo wcześniej. Włożyłam w to całe swoje serce, bardzo dużo emocji, bardzo dużo pracy i jestem bardzo dumna z tego materiału. Nie mogę się doczekać scenicznego sprawdzenia.

Ważne w utworach z płyty „Pogłos” są teksty:

Natalia Szroeder: Jeżeli chodzi o stronę tekstową, to się bardzo przyłożyłam do „Pogłosu”. Też bardzo dojrzałam przez te 5 lat i moje spojrzenie na teksty i też wydaje mi się, moje kompetencje tekstowe się bardzo zmieniły. Wydaje mi się, że to słychać. Ja inaczej patrzę, bo też inne rzeczy mnie inspirują. W inny sposób podchodziłam do tekstów, jeżeli chodzi o „Pogłos”. Myślę, że to jest słyszalne na tym albumie.

To bardzo osobista płyta:

Natalia Szroeder: To jest tak, jakbym trochę otworzyła swój pamiętnik przed słuchaczami i oni sobie na spokojnie wchodzą, mogą go wertować, kartkować, wracać do poszczególnych historii. Tam jest naprawdę duży kawał mojego życia bez owijania w bawełnę, bez trzymania się schematów, bez zamykania się w jakichkolwiek ramach, co wolno mi powiedzieć, a czego nie wolno mi powiedzieć. Dużo dostałam pytań, czy ja się nie bałam otworzyć z takiej, czy innej strony, a dla mnie to była gigantyczna frajda, że ja się mogę w końcu po latach otworzyć, że nikt mi nie mówi, że gdzieś jest za smutno, gdzieś jest zbyt dramatycznie, gdzieś jest za bardzo intymnie. Ja dostawałam takich uwag i nie czułam, że tak jest. Dla mnie to, że mogę być tak szczera i tak otwarta, było maksymalnie oczyszczające. Jak teraz śpiewam te piosenki- bo cześć już miałam okazję śpiewać podczas trasy plenerowej- zupełnie jest inny rodzaj emocji na scenie.

To jeszcze zaproszenie na koncert specjalnie dla słuchaczy Radia 90:

Natalia Szroeder: Drodzy słuchacze, to będzie wyjątkowy koncert. My pełną parą się przygotowujemy do tego, żeby dostarczyć Wam jak najwięcej najpiękniejszych wrażeń, na jakie możemy sobie pozwolić. Bardzo serdecznie Was zapraszam, 16 października będziemy w Wodzisławiu Śląskim z albumem „Pogłos”, mam nadzieję, że się spotkamy.

Powtórzmy: koncert w Wodzisławskim Centrum Kultury 16 października o godzinie 20.15.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj