Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Natura od kuchni – czyli co z lasu można dobrego zjeść. Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Facebook Twitter

Nawet 5 tysięcy złotych mogą otrzymać Koła Gospodyń Wiejskich, które wystartują w konkursie ogłoszonym przez Lasy Państwowe. Chodzi o najciekawsze propozycje wypromowania zdrowej żywności z polskich lasów.

fot. Pixabay

Granty trafią do organizacji, które przygotują najciekawsze przepisy i pomysły na wykorzystanie tego, co nam daje las

– mówi Edward Siarka sekretarz stanu w ministerstwie klimatu i środowiska.

Edward Siarka: Tutaj inwencja pań jest zupełnie wyjątkowa, w to nie wątpię. Wystarczy jak każdy z nas przy okazji wakacji pojawi się na jakichś festynach, dożynkach, czy innych powiatowych uroczystościach, to tam zawsze koła gospodyń wiejskich serwują nam ciekawe dania. Wybierzemy w ramach tego naboru panie, które zaproponują nam najciekawsze produkty. Szczycimy się tym, że nasze lasy są wyjątkowe pod każdym względem przyrodniczym, ale również od tej strony zasobów, które posiadają. Mówię tutaj o zasobach runa leśnego, dziczyzny, czyli możemy powiedzieć, że produkty są dedykowane zarówno wegetarianom, jak i tym, którzy lubią mięso.

Dla wszystkich miłośników „dobrego z lasu” powstanie książka kucharska z najlepszymi regionalnymi, domowymi przepisami. Wszelkie informacje są na stronie centrum informacyjnym lasów. Wnioski można złożyć do 30 września.

Więcej informacji TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024