Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Naturalna pielęgnacja długich włosów – jak dobrać odżywkę do rodzaju włosów? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Długie, lśniące i zadbane włosy to marzenie wielu kobiet. By utrzymać włosy w jak najlepszej kondycji, nie wystarczy jedynie ich mycie szamponem. Konieczne jest dbanie o dostarczenie im niezbędnych składników odżywczych i budulcowych, co możliwe jest dzięki pielęgnacji, w której znajdują się odżywki do włosów.

Jakie odżywki sprawdzają się najlepiej, biorąc pod uwagę rodzaj włosów? Co zrobić, by włosy zawsze wyglądały na zadbane i lśniące? Podpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Jak pielęgnować długie włosy?

Pielęgnacja długich włosów może być problematyczna dla osób niedoświadczonych w dziedzinie pielęgnacji. Tylko nieliczne posiadaczki długich włosów swoją pielęgnację ograniczają do mycia ich szamponem. By były błyszczące, sprężyste i pięknie się układały, sam szampon niestety nie wystarczy. W takim razie jakie kroki są ważne w pielęgnacji włosów? Przede wszystkim w każdej łazience powinna znaleźć się odżywka do włosów. Jej zadaniem jest wygładzenie struktury włosa, nadanie zdrowego połysku oraz ułatwienie rozczesywania problematycznych pasm. Włosy długie mają tendencję do tworzenia się kołtunów, więc odżywka jest niezbędna, by poradzić sobie z ich rozplątaniem. Końcówki włosów warto po każdym myciu odpowiednio zabezpieczyć serum silikonowym. Jego zadaniem jest stworzenie na końcach włosów niewidzialnej silikonowej bariery ochronnej, która zapobiega kruszeniu się włosów i urazom mechanicznym, na które włos narażony jest na każdym kroku. Jeżeli włosy poddawane są działaniu wysokiej temperatury suszarki lub prostownicy, konieczne jest stosowanie kosmetyku termoochronnego, który zabezpieczy pasma przed niszczeniem i wysuszeniem.

Metoda mycia włosów OMO — na czym polega?

Na pewno większości z nas nie raz przewinął się temat mycia włosów metodą OMO. Na czym to polega? Jest to zupełnie inny schemat mycia włosów niż ten, do którego byliśmy przyzwyczajeni od najmłodszych lat. Mycie tym sposobem zazwyczaj składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich to nałożenie na mokre włosy odżywki na kilka minut. Kolejnym krokiem jest umycie skalpu szamponem i spłukanie go wraz z nałożoną wcześniej odżywką. Nie zaleca się mycia całej długości włosów, wystarczy dokładny masaż samego skalpu. Ostatnim krokiem jest ponowne nałożenie odżywki na całej długości włosów, najlepiej wygładzającej, którą również należy spłukać po kilku minutach. Dalsza pielęgnacja zależy od rodzaju włosa i efektu, jaki chcemy uzyskać. Gazetka Rossmann dostępna na gazetkowo.pl zawiera wszystkie aktualne promocje na szampony i odżywki do włosów doskonale sprawdzające się w tej skutecznej i bezpiecznej metodzie mycia.

Jak dobrać odżywkę do rodzaju włosów?

Odżywka, by jak najlepiej wpływała na kondycję włosów, powinna być dobierana do ich aktualnej kondycji. Posiadaczki włosów puszących się, suchych i łamliwych powinny szukać odżywek o właściwościach wygładzających i nawilżających. Takie produkty bazują na roślinnych olejach, na przykład oleju lnianym, olejku z awokado czy maśle shea. Z kolei osoby o włosach prostych, cienkich i nieposiadających objętości muszą zaopatrzyć się w odżywkę nadającą lekkości i unoszącą włosy u nasady. Włosy farbowane, które są szorstkie i tępe, potrzebują sporej dawki nawilżenia i odżywienia, więc egzamin zdadzą odżywki bazujące na aloesie, miodzie oraz kwasie mlekowym. Im włos jest bardziej suchy, tym odżywka do włosów powinna być bardziej odżywcza i treściwa. Włosy zdrowe i grube zdecydowanie lepiej wyglądają po zastosowaniu kosmetyku lekkiego, bo zbyt ciężki produkt może spowodować efekt tłustych włosów.

Czego unikać w pielęgnacji długich włosów?

Jeżeli chcemy zadbać o włosy i sprawić, że zawsze będą wyglądać ładnie, warto unikać tych błędów:

  • chaotyczne czesanie włosów, zaczynające się od nasady; włosy lepiej czesać od końcówek i przesuwać się ku górze;
  • brak odżywek i masek w pielęgnacji;
  • prostowanie włosów i suszenie bez używania kosmetyków termoochronnych;
  • zbyt częste farbowanie i rozjaśnianie włosów;
  • tarcie włosów ręcznikiem po myciu;
  • niezabezpieczanie końcówek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj