Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Naturalne produkty na oczyszczenie organizmu

Facebook Twitter

Czujesz się przejedzony i przepełniony? Pozbądź się tego uczucia w zdrowy sposób. Wystarczy, że wprowadzisz drobne zmiany w swoim sposobie odżywiania.

fot.Myriams-Fotos/pixabay

Cytryna

Wprowadź do swojej codziennej diety sok z cytryny, to źródło cennych składników: beta-karotenu, witamin B i E, potasu, magnezu sody a nawet żelaza. Cytryna zawiera także terpeny, które pobudzają nasze ślinianki, co prowadzi do produkcji enzymów trawiennych. Cytryna przyśpieszy oczyszczanie naszej krwi, wątroby czy nerek, będzie sprzyjać również odchudzaniu. Jak najlepiej ją spożywać, by pozbyć się nadmiaru toksyn? Do ciepłej wody dodaj łyżkę soku z cytryny. Taki napój spożywaj codziennie przed śniadaniem.

Pomarańcza

fot.PhotoMIX-Company

Kolejne źródło witamin A, B1, B2, C i minerałów. To idealna mieszanka, która pozwoli na oczyszczenie naszych przewodów trawiennych i poprawę krążenia. Sok z pomarańczy pity o poranku, doda ci energii na cały dzień.

Winogrono

fot.Arcaion

Owoce pełne witaminy B oraz potasu. Idealny wybór dla chorych na reumatyzm, artretyzm, choroby nerek, nadciśnienie tętnicze i miażdżycę. Owoce te pobudzają nasze jelita do działania, pobudzają również wydzielanie soków trawiennych i działają moczopędnie. Pomagają pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii z naszego organizmu. Warto jednak pamiętać, aby winogrona nie spożywać w nadmiernych ilościach, ponieważ te owoce są wysokokaloryczne, zawierają bowiem łatwo przyswajalną glukozę i fruktozę.

Buraki

fot.congerdesign

To źródło kwasu foliowego, witaminy A oraz żelaza. Warto spożywać je podczas anemii, żółtaczki. Sprawdzą się podczas utraty apetytu. Oczyszczą organizm z kwasu moczowego. Spożywaj buraki min. 3 razy w tygodniu, dzięki temu udrożnisz swój układ krwionośny i oczyścisz ciało.

Ananas

fot.nastya_gepp

Pełen jest witaminy C, pobudzi trawienie i pracę jelit, dodatkowo usunie pasożyty z organizmu. Najlepiej spożywać go o poranku, kiedy mamy pusty żołądek. Możesz jeść go w postaci plasterków bądź spożywać jego sok.

Dieta to nie wszystko, aby oczyścić swój organizm nie zapominaj o zdrowym stylu życia. Pamiętaj o nawadnianiu organizmu oraz aktywności fizycznej. Jeśli chorujesz np. na choroby układu pokarmowego lub moczowego, przed rozpoczęciem oczyszczania organizmu poraź się swojego lekarza rodzinnego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj