Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nauczyciel w maseczce może budzić lęki u dziecka

Facebook Twitter

Nauczyciel w maseczce może budzić lęki u dziecka- uważają cieszyńscy urzędnicy. Dlatego tak organizują pracę w szkole, by najmłodsi uczniowie nie musieli oglądać swojej ulubionej pani w maseczce czy przyłbicy.

Fot. Skitterphoto / pixabay.com

Z Katarzyną Koczwarą, rzecznik prasową Urzędu Miasta w Cieszynie rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Mamy przede wszystkim na uwadze, że maluszki, czyli przede wszystkim klasa I-III, gdzie nauczyciel w przyłbicy, z maseczką może być tutaj źródłem dodatkowego stresu.

Radio 90: Chce Pani powiedzieć, że uczeń może wystraszyć się takiego nauczyciela?

Myślę, że tak. Chcą zobaczyć swoją ulubioną panią, a nagle okazuje się, że pani jest zamaskowana. Myślę, że to może rodzić niepotrzebne dodatkowe stresy, niepotrzebne dodatkowe stresy, niepokoje, lęki. Myśmy się starali zorganizować tę opiekę szczególnie dla najmłodszych, żeby to ryzyko przemieszczania się dzieciaków zredukować. Raczej będzie tak, że to nauczyciele przychodzą do klasy, a dzieci w miarę możliwości już nie opuszczają klasy.

Zmiana organizacji pracy w cieszyńskich szkołach oznacza także że uczniowie będą rozpoczynać lekcje o różnych porach. Urzędnicy zalecają dyrektorom szkół, by w maseczkach przebywali przede wszystkim uczniowie klas starszych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj