Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nauczyciele mają strajkować, a rodzice muszą sobie radzić sami

Facebook Twitter

"My walczymy, a Ty rodzicu, radź sobie sam" - to jeden z wpisów na naszym fanpage'u na Facebooku, gdzie reagujecie na informacje, jakie dostajecie ze szkół swoich dzieci.

Na poniedziałek (8.04.) planowany jest strajk w większości placówek oświatowych w regionie. Czy wasze szkoły i przedszkola zapewniają opiekę dzieciom w czasie strajku, musicie sprawdzić w swojej placówce. Na przykład w Lyskach protestu nauczycieli nie będzie.

Jednak w większości miast i gmin w regionie, nauczyciele zdecydowali się przystąpić do strajku, od poniedziałku do odwołania. Jest zamieszanie, bo z jednej strony rodzice otrzymują wiadomości ze szkół i przedszkoli, że placówki będą zamknięte, z drugiej Kuratorium Oświaty informuje, że strajk nie stanowi przyczyny do odwołania zajęć. Najlepiej sprawdzić w swojej szkole.

Władze Jastrzębia zapewniają np. zajęcia będą organizowane przez ośrodek kultury, ośrodek sportu i rekreacji oraz bibliotekę. Równocześnie przypominają uczniom 3 klas gimnazjów, by w środę obowiązkowo zjawili się w swoich szkołach, bo w tym dniu powinny rozpocząć się egzaminy gimnazjalne. Dyrekcje placówek przypominają rodzicom dzieci do lat 8 o możliwości skorzystania z opieki na czas strajku. Równocześnie w wielu wiadomościach czytamy, że nauczyciele mają świadomość trudności, jakie mogą się pojawić, liczą jednak na wyrozumiałość rodziców.

Czytaj również: Szkoły i przedszkola w Lyskach nie przystąpią do strajku

 

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Nie zwlekaj – napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2020