Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nauczyciele szyją dobro. Kolejna akcja pod hasłem „Pożeracze smutków”

Facebook Twitter

"Trwa akcja nauczycielska dla psychiatrii dziecięcej. Uszyliśmy już 150 Pożeraczy Smutków Gigantów i założyliśmy licytację, aby wesprzeć psychiatrię dziecięcą"- pisze do Radia 90 Marta Florkiewicz-Borkowska, inicjatorka i pomysłodawczyni akcji.

Przytulanki uszyte przez uczniów w Pielgrzymowicach, fot. FB/Pożeracze Smutków

W ramach inicjatywy „Nauczyciele szyją dobro”, pracownicy szkół czy przedszkoli organizują się, by szyć Pożeracze Smutków Giganty. Stwory takie jak koty, psy, kameleony czy inne zupełnie odjechane projekty. Maskotki trafiają na licytację.

Tym razem Szyjemy dla Psychiatrii Dziecięcej, a pieniądze z licytacji przeznaczymy na budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży Fundacja TVN

– pisze Marta Florkiewicz-Borkowska i poleca licytację.

A my w Radiu 90 przypominamy, że o akcji pod hasłem „Pożeracze smutków” mówiliśmy w marcu 2021 roku, wówczas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach szyli maskotki, przekazane później na rzecz fundacji Iskierka.

Marta Florkiewicz-Borkowska:  To jest ważne żeby pomagać w tych czasach innym i jednocześnie móc zrobić coś dla siebie, bo te pożeracze wzbudzały radość i dużo osób komentowało, że chcieliby je mieć. Niektóre pożeracze ludzie mieli upatrzone i do ostatniej chwili licytacji się gdzieś tam boksowali o to, kto da więcej, to było ciekawe doświadczenie.

Sporo spotkań odbywało się online, z uwagi na wprowadzone obostrzenia. Okazało się jednak, że nie jest to przeszkodą, by projekt doprowadzić do końca. Młodzież z Pielgrzymowic wspólnie ze swoją nauczycielką postanowiła kontynuować „szycie dobra”, na wiosnę szyli przytulanki-emotki, które trafiły do domów dziecka.

Zobacz rozmowę Moniki Sokołowskiej:

https://www.youtube.com/watch?v=2XbQoT8wOWc 

Szycie Pożeraczy Smutków Gigantów to już 3 odsłona nauczycielskiej akcji. Licytacje trwają do 26 października.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023