Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nauczycielska „Solidarność” zapowiada pikietę przed Urzędem Wojewódzkim

Facebook Twitter

Związkowcy chcą jechać dziś (12.03.) do Katowic , protest rozpoczną o 14.00. Decyzję o przeprowadzeniu demonstracji podjęły sztaby protestacyjno- strajkowe oświatowej "Solidarności" z Regionu Śląsko-Dąbrowskiego, Regionu Podbeskidzie i Regionu Częstochowskiego.

Związkowcy przygotowali petycję do premiera Mateusza Morawieckiego, którą zamierzają wręczyć wojewodzie śląskiemu Jarosławowi Wieczorkowi.

Od 25 lutego komisje zakładowe „S” rozpoczynają spory zbiorowe w poszczególnych placówkach oświatowych w województwie śląskim, które otwierają związkowcom drogę do zorganizowania strajku. Procedura sporu zbiorowego została już wszczęta w ok. 1000 szkół w naszym regionie.

Najważniejszy postulat związku dotyczy podwyższenia płac zasadniczych wszystkich nauczycieli oraz pracowników oświaty o co najmniej 650 zł brutto od 1 stycznia tego roku oraz o 15 proc. od 1 stycznia 2020 roku. Związek domaga się również wprowadzenia takich zmian do systemu wynagradzania nauczycieli, który sprawiłyby, że poziom płac w oświacie byłby powiązany ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce narodowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021