Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nauka przez eksperyment w Golasowicach. I to różnych przedmiotów

Facebook Twitter

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego będą mieli okazję brać udział w ciekawych lekcjach przedmiotów przyrodniczych i matematycznych. W sumie w projekcie "Poznawanie przez doświadczenie" weźmie udział prawie 70 dzieci.

Fot. nastya_gepp \ pixabay.com

Dla grupy uczniów wprowadzone zostaną zajęcia z wykorzystaniem metody eksperymentu w trakcie fizyki, chemii, przyrody, geografii i matematyki. Część uczniów weźmie udział w zajęciach terenowych i badawczych. Będą mogli doświadczyć zjawisk przyrody w otaczającym świecie. Dwadzieścia osób będzie uczestniczyło w zajęciach rozwijających z języka angielskiego, a kolejnych dwadzieścia w zajęciach wyrównawczych z matematyki. Dla czterdziestu uczniów zaplanowano udział w wyjazdach edukacyjnych do Warszawy, gdzie odwiedzą Centrum Nauki Kopernik i Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, a także do Krakowa – Bochni, gdzie zwiedzą np. kopalnię soli czy Krakowski Ogród Doświadczeń.

Z projektu skorzystają też nauczyciele przedmiotów przyrodniczych, trzech z nich weźmie udział w warsztatach i szkoleniach metodycznych Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych. Szkoła dzięki unijnemu wsparciu będzie mogła kupić pomoce dydaktyczne za prawie 130 tysięcy złotych.

fot.pawlowice.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj