Nautilius z Jastrzębia z workiem medali. Udane zawody w Toruniu

Klub Sportowy Nautilius z Jastrzębia wrócił z II rundy Klubowego Pucharu Polski z Torunia z 29 medalami.

Nautilius z Jastrzębia

Deszcz medali dla klubu z regionu. Klub Sportowy Nautilius z Jastrzębia wrócił z II rundy Klubowego Pucharu Polski z Torunia z 29 medalami. W pływaniu w płetwach zawodnicy tego klubu zdobyli 9 złotych, 11 srebrnych i 9 brązowych krążków. To ogromne osiągnięcie wzbogaciło ich dorobek o 17386 punktów do klasyfikacji generalnej.

Reprezentant klubu, Jakub Lewicki, został powołany do reprezentacji Polski i już w lipcu weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Serbii. W kategorii D najlepszym zawodnikiem okazał się Kacper Potrząsaj, którego występ również zasługuje na uznanie. Zawodnicy KS Nautilius stanęli na wysokości zadania, dając z siebie wszystko i pokazując prawdziwego ducha sportowej rywalizacji.

Podczas rundy w Toruniu wręczone zostały powołania do reprezentacji Polski. Jednym z powołanych seniorów został Jakub Lewicki, który już w dniach 10-17 lipca 2024 r. będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Serbii.

POTRZĄSAJ Kacper – Chłopców, 25m Apnea KAT. D
Sztafeta JUNIOR 4 x 50m Bifins – KALISZUK Szymon, POTRZĄSAJ Kacper, GOLBA Amelia, ŁĘCKA Ewa

MUCHA Aleksander – Mężczyzn, 200m Bifins KAT. C
Sztafeta OPEN 4 x 100m Bifins – LEWICKI Jakub, MUCHA Aleksander, GORYS Magdalena, MAJZEL Anna