Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nawałnica przeszła przez region. Jak wygląda sytuacja po intensywnych opadach?

Facebook Twitter

Powiat wodzisławski i powiat raciborski najbardziej dotknięte przez wczorajsze (13.05.) intensywne opady deszczu. Wodzisławscy strażacy odebrali prawie pół tysiąca zgłoszeń, ratownicy na raciborszczyźnie interweniowali 130 razy.

fot.UM Radlin

W pozostałych miejscach regionu nieco spokojniej. Powiat rybnicki to niespełna 90 strażackich wyjazdów głównie do zalanych piwnic i posesji. Ratownicy wciąż działają na ulicy Skalnej.

Dużo spokojniej minęła noc w Żorach, tu odnotowano jedynie 12 zgłoszeń o podtopieniach.

Strażacy z Jastrzębia pomagali z kolei w usuwaniu skutków nawałnicy na terenie powiatu wodzisławskiego, m.in. w Rydułtowach, tam pojechał zestaw do pompowania wody.

Urząd Miasta w Radlinie też informuje o opanowanej sytuacji na swoim terenie: nadmiar wody został w większości na terenach zielonych, tuż przy płynących ciekach, jak na Rydułtowskiej, Napierskiego czy Młyńskiej. W centrum najgorzej było w okolicy pl. Radlińskich Olimpijczyków, Sportowej czy w Parku im. Zarzeckiego. W większości przypadków dobrze zadziałała kanalizacja deszczowa, sprawnie i skutecznie reagowały też służby na czele ze strażakami-ochotnikami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022