Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nawałnica w Cieszynie. Strażacy podsumowani weekendowe działania

Facebook Twitter

W weekend mocno padał i wiało w powiecie cieszyńskim. Nawałnica przeszła na tym terenem w sobotę (22.06) rano. Jakie wyrządziła szkody?

fot. Katarzyna Kubaszewska

Strażacy w powiecie cieszyńskim mieli ręce pełne pracy. Interweniowali łącznie 208 razy głównie w Cieszynie i gminach, Brenna oraz Hażlach. Właśnie w Brennej przy ulicy Miodowej wiatr zerwał dach budynku gospodarczego, uszkodził także dachy dwóch domów w Cieszynie przy ulicach: Zamarskiej i Mała Łąka.

Ratownicy usuwali również blisko 150 powalonych drzew. Najwięcej w centrum Cieszyna przy Mostowej, kilka przewróconych drzew spadło także na magistralę węzła ciepłowniczego. Podczas silnych opadów deszczu nieprzejezdnych było 28 dróg w powiece, uszkodzonych zostało 25 linii energetycznych.

Jeszcze piątkowej (21.06) nocy, po 23.00 uderzenie pioruna spowodowało pożar domu jednorodzinnego w Iskrzyczynie pod Skoczowem. Był to obiekt w budowie, jeszcze niezamieszkany. W budynku spłonął dach, zniszczona została też część poddasza. Starty wstępnie oszacowano na 200 tysięcy złotych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024