Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nazistowska symbolika na turnieju piłkarskim w Radlinie?

Facebook Twitter

Z jednej strony antyfaszystowska manifestacja na wodzisławskim rynku, z drugiej piłkarski turniej kibiców "Remi Cup". W sobotę (27.01.) w Radlinie już po raz 20. zorganizowano rozgrywki poświęcone pamięci kibica Ruchu Chorzów Remigiusza Thiema.

Fot. alex1983 \ pixabay.com

I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie wrażliwość na symbole po ostatnich wydarzeniach w wodzisławskim lesie, gdzie grupa osób świętowała urodziny Adolfa Hitlera.

Do naszej redakcyjnej skrzynki trafił mail od słuchacza, który zwrócił uwagę, że także na turnieju w Radlinie „pojawiła się symbolika nazistowska w postaci flagi z osławionym w niedawnym reportażu symbolem dywizji „SS Totenkopf”. W Radiu 90 obiecaliśmy, że wyjaśnimy sprawę:

-komentuje burmistrz Radlina, Barbara Magiera. Jakie różnice dostrzeżono w symbolach klubu kibica Atletico Madryt a dywizjonu „SS Totenkopf”?

-tłumaczy Marek Gajda, rzecznik Urzędu Miasta w Radlinie. Granica jak pokazuje ten przykład, jest bardzo cienka:

-dodaje Barbara Magiera, burmistrz Radlina, która spotkała się z między innymi z organizatorami turnieju „Remi Cup”:

Burmistrz Radlina dodaje, że to była 20. edycja turnieju, który niejednokrotnie podawany był za przykład sportowej zabawy i zdrowej rywalizacji środowisk kibicowskich, bez przykrych incydentów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj