Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Neurochirurgia w Jastrzębiu. Jedyny taki oddział w regionie, po 40 latach doczekał się remontu

Facebook Twitter

4 mln złotych - tyle kosztowała przebudowa oddziału neurochirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu Zdroju. To jedyny taki oddział w regionie. Neurochirurgia czekała na remont od 40 lat. Teraz pobyt pacjentów będzie o wiele bardziej komfortowy.

Reporter Radia 90 rozmawiał z ordynatorem oddziału Tomaszem Wysokińskim.

Tomasz Wysokiński: Ważne jest, by nie przeładować, sal, na jednej sali są nie więcej niż 4 łóżka, to zapewnia dobry dostęp dla personelu z obu stron pacjenta, ale też wpływa na samego pacjenta, który nie chce „być na świeczniku”, chce się odizolować, wyciszyć. Mamy klimatyzację i to też jest bardzo ważne, bo temperatura potrafiła latem przekroczyć 40 stopni, to było nie do zniesienia dla ludzi zdrowych, a co dopiero dla pacjentów.

Tomasz Wysokiński, ordynator oddziału neurochirurgii szpitala w Jastrzębiu

Najbardziej cieszymy się z nowych łóżek i przesuwnych drzwi do wejścia do sal chorych

– nie ukrywa pielęgniarka oddziałowa Jolanta Karakuła.

Jolanta Karakuła: Wejścia na salę są bardzo szerokie, nie ma problemów z wjazdem łóżkiem, kiedy czas goni i trzeba ratować pacjenta. Wszystkie łóżka są jednakowe, pacjenci mają dla siebie szafy. To co jest dla nas bardzo ważne, to, ze łóżka są regulowane, a barierki zabezpieczające są na całości. To dla pacjentów neurochirurgicznych bardzo ważne. Większość nowych szpitali wygląda tak od początku, ale my remontu nie mieliśmy do 40 lat.

Pielęgniarka oddziałowa neurochirurgii w Jastrzębiu Jolanta Karakuła

Przebudowa oddziału cieszy, teraz czekamy na dalsze inwestycje. Potrzebny jest nowy sprzęt na bloku operacyjnym

– dodaje Tomasz Wysokiński.

Tomasz Wysokiński: Posługując się przykładem: karoseria jest nowa i piękna, kierowcy jakoś sobie dadzą radę, ale potrzebny jest nowy silnik i nowe zawieszenie. Mówiąc poważnie, mamy problem, bo nasz sprzęt operacyjny, bardzo wysokiej klasy, ale mający już swoje lata. Tak jak wszystko się zużywa. Część sprzętu jest po okresie serwisowania i działa dzięki heroicznym wysiłkom personelu szpitalnego i firm, które go próbują reanimować (…).

Po remoncie, podobnie jak i przed, liczba łóżek na oddziale neurochirurgii w jastrzębskim szpitalu się nie zmieniła. Na pacjentów czekają tam 33 łóżka.

Szpital w Jastrzębiu pokazał jak wyglądał oddział przed remontem:

fot.wss2.pl

Tak wygląda teraz:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024