Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Neurologia i II oddział wewnętrzny w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu do likwidacji

Facebook Twitter

Brakuje lekarzy- tak Ryszard Rudnik dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu, tłumaczy decyzję o likwidacji oddziału neuorologicznego. Lecznica zamyka również II oddział wewnętrzny. Jego zamknięcie, to jak podkreśla dyrekcja to kwestia techniczna, bo nie ma potrzeby, by dalej utrzymywać dwa oddziały internistyczne.

Problem jest jednak z neurologią. W czasie pandemii działał tam oddział covidowy. W tym czasie odeszli z pracy lekarze, których teraz jest trudno z powrotem ściągnąć do pracy:

Ryszard Rudnik: W tym czasie straciliśmy trochę kadry, bo mieliśmy rezydentów, którzy już byli gotowi do pracy. W tym czasie zrezygnowali ze szkolenia, bo nie mogli de facto się szkolić, poodchodzili do okolicznych szpitali, no i stąd też problemy kadrowe. Próbujemy skompletować kadry, szukamy. Część kadry mamy, tej, która była. Nie ruszymy z oddziałem, jeżeli nie skompletujemy całej kadry, bo tak się nie da prowadzić całego oddziału.

Czy i kiedy uda się skompletować kadrę lekarską i uruchomić ponownie oddział neurologiczny, tego nikt nie wie. Jak na razie pacjenci kierowani będą do szpitali wojewódzkich w Rybniku lub Jastrzębiu-Zdroju, gdzie działają oddziały neurologiczne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj