Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

NFZ nie zamknie przychodni. 9 lecznic dalej będzie przyjmowało pacjentów w ramach kontraktów

Facebook Twitter

Jest porozumienie NFZ z lekarzami. To dobra wiadomość. O poranku informowaliśmy was o 9 przychodniach z województwa śląskiego, z którymi NFZ chce zerwać umowy. Za to, że realizowały za dużo teleporad. Takie kroki prawne zapowiedział przed weekendem minister zdrowia.

fot. marcelohpsoares / pixabay.com

Minister zdrowia informował, że są przypadki lecznic, w których nawet 90% „wizyt” u lekarza ma ją formułę teleporad. NFZ wytypował listę 9 przychodni, z którymi zamierzał zerwać umowy.

Tymczasem jak dzisiaj (28.06.) poinformowała Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie”, Federacja podpisała porozumienie z NFZ w sprawie umów na udzielanie świadczeń w zakresie POZ, które traciły ważność 30 czerwca.
Jak czytamy w treści porozumienia – Na jego mocy, umowy zostaną przedłużone na 18 miesięcy, a świadczeniodawcy podpiszą aneksy dziś (28 czerwca) do godz. 12.00.

Przedstawiciele Federacji i NFZ oświadczyli, że ich zgodnym celem jest zapewnienie dostępności oraz ciągłości udzielania świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej i dobra jakość tych świadczeń.
Ponadto NFZ wycofa się z planowanych od września br. nowych zasad finansowania POZ, w zależności od udzielonych teleporad.  Przypomnijmy, wstępnie z naszego terenu umowy z NFZ miały stracić dwie placówki z Rybnika, jedna ze Skoczowa oraz Pruchnej i Drogomyśla.

Jeden z punktów porozumienia dotyczy walki z pandemią. Prezes NFZ zobowiązał się do wystąpienia do ministra zdrowia o wdrożenie systemu motywującego dla lekarzy POZ związanego z poprawą poziomu wyszczepialności przeciwko COVID-19.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023