Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

NFZ odpowiada w sprawie braku dostępu pediatrów w jastrzębskiej przychodni

Facebook Twitter

Mamy odpowiedź Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie braku dostępu pediatrów w jastrzębskiej przychodni. W wiadomościach Radia 90 powracamy do bulwersującej sprawy, do jakiej doszło w poradni przy ulicy Łowickiej, gdzie ponad 5 tysięcy dzieci od początku grudnia nie może udać się do lekarza pediatry, bo ci odeszli z pracy.

1 grudnia dwie lekarki przeszły na emeryturę. W efekcie mali pacjenci z dnia na dzień pozostali bez fachowej opieki. Z wyliczeń jastrzębskiego magistratu wynika, że to ponad 5 tysięcy dzieci, bo każdy z lekarzy ma co najmniej 2,5 tysiąca kartotek. Problem jest tym większy, że inne poradnie działające w mieście nie chcą zapisywać do siebie małych pacjentów, bo nie mają już miejsc.

Co na to NFZ? Informuje, że jest w kontakcie z poradnią. Powołując się na rozmowę z kierownictwem NZOZ-u, zapewnia, że przychodnia mimo problemów kadrowych stara się pracować normalnie i przyjmować dzieci na bieżąco u lekarza rodzinnego. Jedna z lekarek postanowiła wycofać swoje wypowiedzenie, a w najbliższych dniach ma również powrócić z urlopu inny lekarz, który odciąży pracujący personel medyczny. W związku z tym NFZ ma nadzieję, że to chwilowe problemy kadrowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023