Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

NFZ: Punktów szczepień jest wiele, ale pojedyncze miejsca są zamykane

Facebook Twitter

Jeśli nie prowadzicie już punktu szczepień, zgłoście to – apeluje Narodowy Fundusz Zdrowia. Na rządowej stronie poświęconej szczepieniom można znaleźć dokładną listę i mapę miejsc, w których można się zaszczepić. Jednak są sytuacje, kiedy dane nie są aktualne.

Fot. pixabay.com

W całej Polsce w ponad 8200 punktach można przyjąć szczepionkę. W skali województwa jest ich blisko tysiąc. Jednak jak się okazuje, choć tych miejsc przybywa, to są też i takie, w których szczepień już się nie wykonuje. Na przykład sala sportowa przy SP4 w Rydułtowach. Także Hala Cieszyńskich Olimpijczyków jest na ten cel wykorzystywana tylko okazjonalnie. Rafał Razik rzecznik prasowy śląskiego oddziału NFZ przyznaje, że może się zdarzyć, że w systemie widnieją jeszcze miejsca, których być tam nie powinno:

Rafał Razik: Udział w programie szczepień jest dobrowolny. Każda placówka mogła dobrowolnie do tego programu przystąpić. Jeżeli ma wolę rezygnacji w tym programie, powinna tę wolę przekazać do oddziału wojewódzkiego. Wtedy my, jako śląski oddział, korygujemy te dane, które są w BIP-ie, jak również te dane, które są w mapach na stronie gov.pl. Wówczas pacjenci mają aktualne dane. Dlatego apelujemy do placówek, które się zgłosiły do programu, jeżeli już nie mają woli uczestniczenia w nim, żeby to zgłaszać, a my robimy korekty.

Jednak jak podkreśla Razik, cały czas w programie uczestniczy bardzo dużo placówek i pomimo, że końcem lata i jesienią zainteresowanie szczepionkami zmalało, to punktów ciągle przybywa:

Rafał Razik: To jest ponad 150 aptek, około 50 punktów powszechnych. (…) To są również 24 punkty wyjazdowe. Dostępność szczepień na Śląsku jest bardzo dobra.

Radio 90: Osoba niezaszczepiona rejestruje się w systemie, co jeżeli wybierze punkt, który jest już nieczynny?

Rafał Razik: Zawsze lepiej skontaktować się z tym punktem, żeby dopytać. Jednak takie sytuacje są sytuacjami jednostkowymi, więc sądzę, że pacjenci nie będą mieli już problemów.

Mapy i adresy punktów szczepień w całym kraju TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024