Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

NFZ zwrócił szpitalom w Wodzisławiu i Rydułtowach pieniądze za nadwykonania

Facebook Twitter

Kwota, jaką NFZ przyznał szpitalom powiatu wojewódzkiego nie jest równa sumie wydatków na nadwykonania. Dokładnie do kasy rydułtowskiego i wodzisławskiego szpitala trafiło ponad 700 tysięcy złotych.

Przypomnijmy: śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia otrzymał do podziału blisko 79 milionów złotych. Jak informowaliśmy w Radiu 90 pieniądze przede wszystkim miały być przekazane na procedury ratujące życie:

Ponad 700 tysięcy złotych to kwota realizowanych świadczeń w oddziałach pediatrycznych oraz w oddziałach intensywnej opieki medycznej. To są pieniądze za ponadlimity świadczeń, które zostały tam zrealizowane, czyli za te, gdzie przyjęliśmy więcej pacjentów niż stanowiła umowa za 9 miesięcy na rok 2013. Wartość nadwykonań za 10 miesięcy to ponad 3 miliony złotych dla naszych dwóch szpitali.

Radio 90: Czyli te 700 tysięcy złotych to kropla w morzu potrzeb.

Tak, natomiast właśnie tylko tyle zostało nam zrefundowane.

– ocenia Bożena Capek, dyrektorka szpitali w Wodzisławiu i Rydułtowach i ma nadzieję, że wraz z końcem roku rozpoczną się rozmowy o zwiększeniu tej puli środków:

Ja mam nadzieję, że zaproponowane będą ugody i że my będziemy mogli z funduszem te wartości nadwykonań za rok 2013 negocjować na pozycji wystarczającej i dla szpitala i dla naszych chorych, z myślą o naszej przyszłości.

Jeśli nie uda się podpisać porozumienia w tej sprawie, szpital rozważa wystąpienie na drogę sądową.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj