Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nie będzie 75.Rybnickiej Pielgrzymki na Jasną Górę

Facebook Twitter

To miała być 75.Rybnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku, zgodnie z decyzją arcybiskupa Wiktora Skworca, nie zostanie zorganizowana.

Wszystko przez pandemię i zagrożenie zakażeniem koronawirusem. „Jest nam żal, bo pierwsze przygotowania pielgrzymki już za nami” – przyznał w rozmowie z Radiem 90 ks. Paweł Zieliński, główny koordynator RPP na Jasną Górę:

Miała być to pielgrzymka jubileuszowa 75. Więc zastanawialiśmy się nad uroczystą formą tej pielgrzymki, ale wyszło jak wyszło. Wszystkich nas to zaskoczyło. Rozmowy z przedstawicielami kurii z księdzem arcybiskupem już wcześniej trwały. Niestety nie ma takiej możliwości, żeby zapewnić wszystkim chętnym uczestnikom zabezpieczenie sanitarne, takie jak przy tych obostrzeniach panuje.

Sytuacja jest bez precedensu, bo nigdy wcześniej w historii Rybnicka Pielgrzymka nie została odwołana:

Nasza pielgrzymka zaczęła się w 1945 roku, było to dziękczynienie za przeżycie II wojny światowej. Nie było takich wydarzeń do tej pory, żeby ta pielgrzymka się nie odbyła. Jest to rzeczywiście bez precedensu, ale i z takimi sytuacjami musimy się zmagać. Nie tylko my tak naprawdę, rekolekcje i pielgrzymka do Piekar – to wszystko zostało poodwoływane.

Ksiądz Paweł Zieliński zapowiada, że w czasie kiedy miałaby się odbyć pielgrzymka na Jasną Górę, zaproponuje wiernym katechezę w wersji online:

Chcemy przenieść to do internetu. Na pewno będziemy starali się w tym czasie, kiedy ta pielgrzymka miała się odbyć – końcówka lipca, początek sierpnia, przygotować formę katechez, które miały się odbyć w wersji normalnej. Chcemy aby te katechezy zostały jednak wygłoszone, tylko że będą dostępne w internecie, a nie na żywo.

O szczegółach na pewno będziemy informować w Radiu 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj