Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie będzie apelacji ws. wyroku dla sprawcy śmiertelnego potrącenia nastolatki w Godowie

Facebook Twitter

Nie będzie apelacji Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu w sprawie wyroku dla sprawcy śmiertelnego wypadku w Godowie. Chodzi o zdarzenie z września ubiegłego roku, kiedy to na ulicy Powstańców Śląskich pijany 19-latek potrącił wsiadającą do innego pojazdu 15-latkę. Ciężko ranna dziewczyna, zmarła po kliku dniach w szpitalu.

Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, policjanci zatrzymali go w jego mieszkaniu.

Jak wiecie z wiadomości Radia 90: sąd skazał 20-letniego mężczyznę na 8 lat pozbawienia wolności. Mówi prokurator rejonowy w Wodzisławiu, Marcin Felsztyński:

Marcin Felsztyński: W sprawie Grzegorza W. nie będzie Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim składała apelacji, albowiem wyrok, który pozyskaliśmy, wydany przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim, 8 lat pozbawiania wolności z dodatkowymi świadczeniami na rzecz pokrzywdzonych i dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych całkowicie nas zadowala. 8 lat pozbawiania wolności to maksymalny wymiar kary przewidziany 177 paragraf 2 Kodeksu Karnego.

Przypomnijmy, że prokuratura wnioskowała o 6 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności dla sprawcy tego wypadku. Kara, jaką otrzymał jest więc wyższa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj