Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nie będzie nowoczesnego centrum przesiadkowego w Jejkowicach. Dlaczego?

Facebook Twitter

Wójt Jejkowic Marek Bąk czuje się rozgoryczony i oszukany podziałem pieniędzy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina zgłosiła do programu jeden projekt, który nie uzyskał akceptacji.

Oznacza to, że na razie Jejkowice muszą się pożegnać z budową nowoczesnego centrum przesiadkowego w gminie.

A miało być tak pięknie

– mówi rozczarowany wójt Marek Bąk:

Nie ukrywam, jesteśmy rozgoryczeni. Czujemy się oszukani. (…) Było to faktycznie coś innego, coś innowacyjnego, coś co pozwoliłoby pobudzić gospodarczo nie tylko gminę Jejkowice, ale też inne okoliczne miejscowości. Mieszkańcy mogli zostawić u nas swoje samochody, przesiąść się do transportu zbiorowego. W naszym projekcie były ujęte centra handlowe, punkt informacji turystycznej, miały się pojawić stacje ładowania samochodów elektrycznych, rowerów, wypożyczalnia rowerów, hulajnóg. Niestety nie dostaliśmy dofinansowania.

Wójt Jejkowic podkreśla, że przygotowany przez gminę projekt idealnie wpisywał się w kryteria Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych:

Spełnialiśmy wszystkie kryteria, które były w tym programie, za które powinniśmy otrzymywać punkty – dostępność dla osób niepełnosprawnych, kompletność, ekologia, wpływ na rozwój gospodarczy. To wszystko w naszym projekcie było i mimo to, nie dostaliśmy pieniędzy.

Dodajmy, że podział pieniędzy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych jest ostateczny i samorządom nie przysługuje odwołanie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj